Elérhetőségek
Kunszentmiklós
Kálvin tér 12.
Telefon:
+3676551010
Fax: +3676551014
E-mail:
jegyzo@kunszentmiklos.hu
Térkép
TOP-3.2.1-16-BK1-2017-00078 - Kunszentmiklós Város Önkormányzat épületeinek energetikai korszerűsítése
Kedvezményezett neve: Kunszentmiklós Város Önkormányzat
Kunszentmiklós Város Önkormányzatának célja - összhangban a TOP-3.2.1-16 pályázati felhívás céljaival -, hogy törekedjen az alacsony széndioxid kibocsátású gazdaságra való áttérésre, csatlakozva a globális erőfeszítésekhez. Bár a klímaváltozás alapvető okainak nagy része a városias térségekben összpontosul, a széndioxid-kibocsátás csökkentés és az erőforrás-hatékonyság megvalósítása valamennyi településen kihívást jelent. Az energetikai beavatkozások elengedhetetlenek a 2012/27/EU irányelv szerinti energiahatékonysági, illetve a 2009/28/EK irányelv szerinti megújuló energia részarányra vonatkozó kötelezettségek tagállami teljesítéséhez. A projekt eredményei hozzájárulnak a hazai és az EU 2020 célok megvalósításához, összhangban a Nemzeti Reform Programban primerenergia-megtakarítási célérték eléréséhez.
A fenti stratégiai célok elérésé érdekében összetett projektünk a 6090 Kunszentmiklós Újtemető u 15/d. (1. épület), a Gárdonyi u. 36. (2. épület), az Endrédy István u. 4. (3. épület), a Felsőszenttamás u. 8. (4. épület), és a Kossuth Lajos u. 7. (5. épület) alatt található önkormányzati tulajdonú épületek komplex energetikai korszerűsítését valósítja meg. Az épületeken megépítésük óta csak részleges felújítások történtek, állaguk műszakilag közepes állapotú.
Az épületek állapotát, valamint a pályázati felhívás feltételeit figyelembe véve a következő prioritási sorrend került felállításra a beruházás egyes megvalósítási elemei tekintetében:
1. Projektarányos akadálymentesítés
2. Külső falak hőszigetelése
3. Padlásfödém hőszigetelése
4. Homlokzati nyílászárók cseréje
5. Napelemes rendszer telepítése
6. Hőszivattyú telepítése és kapcsolódó fűtéskorszerűsítés
Mivel összetett projektről van szó, a beruházást megelőzte egy, a projekt teljes műszaki kiterjedésében a kiindulási állapotot lefedő épületenergetikai átvilágítás. Az átvilágítás különösen a komplex, több tevékenységet együtt alkalmazó és több épületet érintő felújítási lehetőségeket vizsgálta, megállapításait a Projekt Terv felhasználta.
A megvalósítani kívánt projektelemek részletes műszaki tartalmát terjedelmi korlátok miatt a Projekt Terv mutatja be részletesen. A fejlesztéssel energetikailag megújult épületek jönnek létre, jelentős primerenergia megtakarításokat és csökkentett ÜHG kibocsátást eredményezve.
A projektjavaslat maradéktalanul megfelel a Felhívás előírásainak: az épületek önálló energetikai rendszerrel rendelkeznek, a projekt kidolgozása energetikai központú felmérésen alapult. Az épületek funkciója támogatott (művelődési ház, óvoda, közcélú sportlétesítmény, szociális intézmény), 100%-ban önkormányzati tulajdonban. A projekt eredményei csökkentik az ÜHG kibocsátást a 7/2006 TNM rendelet előírásaira építve. A projekt során az előírásoknak és a projekt méretének megfelelő számú mérföldkő került betervezésre (7 db), amelyek egymásra épülése logikus és megvalósítható ütemezést szemléltet. A beruházás forrásigénye az előzetes becslések alapján bruttó 200.000.000,-Ft, 100%-os támogatási intenzitás mellett. Az épületek hőtechnikai jellemzőinek javítását célzó külső határoló szerkezetek utólagos szigetelésével, külső nyílászárók cseréjével elért éves szintű 1 GJ primerenergiamegtakarításra vetített nettó elszámolható beruházási költség nem haladja meg a 110.000 Ft/GJ értéket. A napelemes rendszerek tervezett telepítése esetén a beruházás-részre igényelt támogatás nem haladja meg a 450.000 Ft/kW maximális nettó elszámolható beruházási költséget. Az Önkormányzat környezeti értékek, a környezet fenntarthatóság és az energetikai megújulás melletti elkötelezettséget mutatja a jelen projekttel párhuzamosan futó fejlesztések, mint például a TOP-3.2.1-15 kiírás keretében megvalósuló "Kunszentmiklósi épületek energetikai korszerűsítése megújuló energia hasznosításával " c. projekt, amelynek célja szintén a település általános környezeti állapotának javítása, a fenntartható fejlődési pályára állás segítése. A beruházások során olyan technológiák, módszerek kerülnek alkalmazásra, amelyek környezet- és természetvédő módon biztosítják a megépített infrastruktúra és a település működését, elősegítik a fenntartható fejlődést.
Kapcsolódó galéria
Vissza az előző oldalra!